“ANNELER GÜNܔ VESİLESİYLE TBMM’DE BASIN TOPLANTISI YAPTI

  • 9 Mayıs 2018 Çarşamba - TBMM FAALİYETLERİ -

 

AK Parti Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, 13 Mayıs "Anneler Günü "vesilesiyle TBMM'de basın açıklaması yaptı.

Milletvekilimiz, TBMM ‘de düzenlediği basın toplantısında sözleri ve seslendirmesini kendisine ait, bestesi ise sanatçı Erdal Altıntaş tarafından yapılan "Canım Annem" isimli eserini  paylaştı.

 Milletvekilimizin, Basın toplantısında yaptığı açıklama;

 

Kıymetli Basın Mensupları

 

Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

24 Haziranda yapılacak erken seçimin gündemin başında olduğu bu günlerde, seçim gündemi dışında bir konuyu paylaşmak üzere huzurlarınızdayım. Bugünkü basın toplantımızın konusu 13 Mayıs Pazar günü kutlayacağımız anneler günü.

 

Anne deyince hepimizin yüreğinde coşup çağlayan bir sevginin olduğunu biliyorum. Annelerimiz, hayatımızda çok önemli izler bırakan en kıymetli varlıklarımızın başında gelir. Anne olmak karşılıksız sevgi ve fedakarlıktır. Yüce ALLAH (C.C.) ın bahşettiği sonsuz sevgi ve şefkatin anne tarafından evladının üzerine yansımasıdır annelik.

 

Hamilelikten itibaren karnında büyüttüğü yavrusuna ihtimam gösteren, yavrusunun kendisine verdiği ağrılı sancılardan bile mutluluk duyan, geceleri bebeği ağlamasın diye saatlerce, günlerce uykusuz kalan, hazırlayıp süslediği yavrusunu okula gönderdikten sonra geri dönene kadar merakla bekleyen, her zaman her konuda yavrusunu önceleyen, 9 ay karnında 3-5 sene kucağında ama bir ömür boyu kalbinde taşıyan koruyucu Meleklerimizdir onlar.

 

Bende yaklaşık 16 ay önce kaybettiğim annem için yazdığım ve stüdyoda seslendirdiğim bu şiiri sizlerle birazdan paylaşacağım. Sanatçı arkadaşım ve şu an aramızda hazır bulunan Erdal Altıntaş'ın tavsiyesi ve bestesi ile yaptığımız bu çalışmadaki amacımız, annelerimizi hayırla yad etmek, onların haklarını bir nebzede olsa teslim edebilmek ve çocuklarımıza annelerimizin kıymetini onlar hayattayken bilebilme noktasında bir mesaj verebilmektir.

Bu vesileyle bu çalışmada ki katkıları için Erdal Altıntaş'a ve katıımınız içinde sizlere teşekkür ederken,

gönlümün derinliklerinden akıp gelen duyguları ifade eden bu çalışmayı, 13 Mayıs anneler günü vesilesiyle Tenzile Erdoğan ve Bahar Yıldırım annelerimize, tüm şehit ve gazi annelerimize, Vatanımıza, Milletimize ve insanlık alemine hayırlı evlat yetiştiren tüm annelere ve canım anneme Fatihalarla birlikte hediye ediyorum.

 

 

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz