OSMANİYE “ ŞEHİTLERİNE YÜRÜYOR” PROGRAMINA KATILDI

  • 7 Ocak 2018 Pazar - TEŞKİLAT FAALİYETLERİ -

Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Mamure Tren İstasyonunda yapılan geleneksel "Osmaniye Şehitlerine Yürüyor" programına katıldı.

 

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlamaları kapsamında Osmaniye Sivil Toplum Kuruluşları tarafından düzenlenen, Mamure Tren İstasyonunda yapılan geleneksel "Osmaniye Şehitlerine Yürüyor" programına katıldı.

 

Tören için Osmaniye Tren Garından Mamure Tren İstasyonuna hareket edecek özel bir tren hazırlandı. Milletvekilimizle birlikte Vali Ömer Faruk Coşkun, Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Mustafa Aslan,  İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Hacı Ali Büber, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bukan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri trenle Mamure Tren İstasyonuna geldiler.

 

Mamure Tren İstasyonundaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu şehitlerimizin ruhları için dua okudu.

 

Törenin devamında Sivil Toplum Kuruluşları adına Türk Kızılay'ı Osmaniye Şubesi Başkanı İsmet İpek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. İşgal sırasında Osmaniye'de verilen mücadeleyi ve milli mücadele kahramanlarımızı anlatan İsmet İpek, konuşmasını şehitlerimizi rahmet ve şükranla anarak bitirdi.

 

Programın devamında Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Devlet Demiryolları Adana Bölge Müdürü Oğuz Saygılı adına Recai Uludağ'a, Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlanan teşekkür plaketini verdi.

Törenin son bölümünde üzerinde şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu anıta karanfiller bırakarak, şehitlerimiz için dualar okundu.

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz