ULUSLARARASI İLERİ ARAŞTIRMALAR VE MÜHENDİSLİK KONGRESİ’NE KATILDI

  • 22 Kasım 2017 Çarşamba - RESMİ ZİYARETLER -

Milletvekilimiz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan Uluslararası İleri Araştırmalar ve Mühendislik Kongresinin açılış programına  katıldı

Programa Milletvekilimizle birlikte, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katılırken,  konferansa katılamayan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Orman ve Su İşleri Bakanı  Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Osmaniye Milletvekilleri Doç. Dr. Ruhi Ersoy ve Mücahit Durmuşoğlu'nun telgrafları okundu.

Osmaniye Milletvekilimiz TBMM yasama çalışmalarını aksatmamak için sabah gidip öğlen gelerek

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını Uluslararası İleri Araştırmalar ve Mühendislik Kongresi Onursal Başkanı ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk yaptı.

Daha sonra konuşan Osmaniye Milletvekilimiz  Dr. Suat Önal  "Osmaniye Korkut Ata Üniversitemizin böyle uluslararası bir Kongreye ev sahipliği yapmasından dolayı mutluluk duyuyorum. Kongrenin düzenlenmesinde, başta Sayın Rektörümüz olmak üzere, emeği geçen ve katkısı olan herkese tebrik ediyorum. Kongrenin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi

Açılış konuşmalarının ardından; bilim kurulu değerlendirme sonuçlarına göre En İyi Bildiri Ödülü'nü almaya hak kazanan Didem Demir ve yapmış olduğu hakemlikler sonucuna göre Kongre En İyi Hakem Ödülünü kazana Tugay Ayaşan'a ödüllerini Vali Ömer Faruk Coşkun verdi.

Programın devamında, kongrenin düzenlenmesi aşamasında destek olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Türk ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Hasan Sezer'e,  Milletvekilimiz  Dr. Suat Önal tarafından teşekkür plaketleri verildi.

Daha sonra 18 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek olan Uluslararası İleri Araştırmalar ve Mühendislik Kongresi, Üniversitemiz Karacaoğlan Yerleşkesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi salonları ve Kütüphane binası içerisindeki konferans salonunda davetli katılımcıların sunumlarını yapmasıyla devam edildi. 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz