SAYIN BİLAL ERDOĞAN, OSMANİYE TÜGVA HİZMET BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI

  • 8 Kasım 2017 Çarşamba - TEŞKİLAT FAALİYETLERİ -

 

Milletvekilimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Sayın Necmettin Bilal Erdoğan ile birlikte Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Osmaniye Şubesi'nin açılışına katıldı.

 

Açılışa Vali Ömer Faruk Coşkun, Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin ve Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

        Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışın ilk konuşmasını TÜGVA Osmaniye İl Temsilcisi Talha Akif Gürbüz yaptı. 

 

        TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın Bilal Erdoğan ise birlik olarak bütün zorlukların üstesinden gelen bir geleneğin mensupları olduğumuzu ifade ederek, "TÜGVA'nın faaliyetleri bu birlik ruhunu, gençliğimizin daha küçük yaşlardan itibaren yaşamasını mümkün kılmaya yönelik bir çalışma. Yani ortaokuldan itibaren çocuklarımız nereye gidiyorlar, ne yapıyorlar bununla ilgili endişeleneceğimize, çocuklarımızı TÜGVA gibi yerlere yönlendirirsek, burada hem gelip oyun oynasınlar hem arkadaşları ile sohbet etsinler hem oradaki kütüphaneden, kitaplardan istifade etsinler hem de gelen konuşmacılardan, yazarlardan, kanaat önderlerinden sohbetler dinlesinler. Böylelikle salih insanlarla beraber olma imkânı yakalayabilsinler" diye konuştu.

 

Gençlere sorumluluk verilmesinin önemine de değinen Erdoğan, "Genç yaşta, çocuklarımızın, gençlerimizin kendi projelerini hayata geçirdiklerini görmemiz lazım. Yeni nesil gençlik vakfı bunun için diyoruz. Yani gençlerimizin kendilerinin işlettiği vakıf, birinin gençler için işlettiği vakıf değil" dedi. TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan sözlerinin sonunda açılışı yapılan Türkiye Gençlik Vakfı Osmaniye İl Temsilciliği Hizmet Binasının hizmete girmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine son verdi.

 

Programın devamında TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'a Karatepe Kilimi hediye edildi. Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu'nun hediye takdiminin ardından TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'a ayrıca Osmaniyespor Tribün Lideri Bayram Sümbül tarafından da takımın forma ve atkısı hediye edildi.

 

        Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Gençlik Vakfı Osmaniye Şubesi'nin açılışı İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu'nun ettiği duanın ardından protokol mensupları tarafından gerçekleştirildi.

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz