ÖNAL “OKUL İNŞAATLARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR “

  • 9 Ağustos 2017 Çarşamba - TEŞKİLAT FAALİYETLERİ -

AK Parti Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL,Osmaniye Milli Eğitim İl Müdürümüzle birlikte  Osmaniye merkez ve Toprakkale ilçemizdeki inşaat çalışmalarını ve devam eden yatırımları inceledi.

 

Milletvekilimiz, kent merkezinde bitme aşamasına gelen 24 derslikli Ticaret Meslek Lisesi inşaatını, Bilim ve Sanat Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi inşaatlarını, 300 kişilik Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyon inşaatını, Şehit Mehmet Karacatilki İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu inşaatını, Toprakkale İlçesinde 12 derslikli Ataturk Ortaokulu inşaatını ve Toprakkale Halk Eğitim Merkezi inşaatını inceledi.

 

Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, ziyaretler esnasında okul inşaatlarında gelinen aşamalar hakkında Milletvekilimize bilgi verdi.

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL  inceleme sonrası yaptığı açıklamada "Kent merkezi ve ilçelerle dört bir yandan hükümet yatırımların devam ettiğini Osmaniye halkının hizmetin en iyisine layık olduğunu "belirtti.

Kentte çok sayıda eğitim ve diğer hizmetler için inşaat çalışmalarının yürütüldüğünü ifade eden Sayın ÖNAL, "Kentimizde eğitim binalarının inşaatları hızla devam ediyor.Güney Çevreyolunun Çardak köyü kesiminde 24 derslikli Ticaret Meslek Lisesi inşaatı tamamlanmak üzeredir. Okulumuzun yeni eğitim ve öğretim yılına yetişmesi planlanıyor" dedi.

 Ayrıca Milletvekilimiz,  Şehit Mehmet Karacatilki İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek burada yapılması planlanan çok amaçlı konferans salonunda incelemelerde bulunarak, okulda hafızlık eğitimi gören yavrularımızla sohbet etti.

Yine Fakıuşağı Mahallesi Okullar Kampüsüne yakın bölgede yapılan Bilim ve Sanat Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi inşaatlarını yerinde inceledi.

Yüzde 30 oranında yapımı tamamlanan söz konusu yatırımların yıl sonuna kadar bitmiş olacağını ifade etti.

 Yine Kent merkezinde Okullar kampüsünde 300 kişilik Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyon inşaatını yerinde inceledi. Yaptığı açıklamada "Bu yatırımlarımızda Eylül ayı itibariyle tamamlanacak. Toprakkale ilçesinde de 12 derslikli Atatürk Ortaokulu inşaatını da yerinde inceleme imkanı bulduk. Bu ilçemizde ayrıca Halk Eğitim Merkezi inşaatı da hızla devam ediyor" şeklinde konuştu.

Sayın ÖNAL,  ikili öğretimden tekli öğretim geçişi sağlamak için yeni okul inşaatlarının hızlı devam ettiğini belirtti.

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde eğitim yuvalarının büyük önem taşıdığını aktaran Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, Başbakanımız Binali Yıldırım'ın desteğiyle ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda, kentimizde okul inşaatlarımızın artması, gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına çok önemlidir. Bizler kentimizde bu yatırımların daha da artması, inşaat halinde olanlarının biran önce tamamlanarak hizmete girmesi için çaba harcıyoruz. Halkımız hizmetin en iyisine layıktır" ifadelerini kullandı.


Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz