AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ, TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ASHİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

  • 16 Şubat 2017 Perşembe - TEŞKİLAT FAALİYETLERİ -

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL,18 No'lu Aile Sağlığı Merkezi, 19 No'lu Aile Sağlığı Merkezi, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi ve Merkez 10 No'lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binalarının açılış törenine katıldı.

Açılışlara, Milletvekilimizle birlikte Vali Kerem Al Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Mehmet Altun, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

        İlk olarak Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan yerleşkesinde bulunan 18 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı yapıldı. 120 metrekare alanda 2 poliklinik odası, 1 tıbbi müdahale odası, 1 aşı odası ve 1 emzirme odasından oluşan 18 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin 2 aile hekimi ve 2 aile sağlığı personeli 13 Bin 750 nüfusa hizmet vereceği kaydedildi.

        Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat Önal burada yaptığı konuşmada "Üniversitenin gün geçtikçe geliştiğini belirterek, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi için Aile Sağlığı Merkezi'nin önemli bir ihtiyaç olduğunu, bu önemli ihtiyacın bugün karşılanmış olmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Üniversitenin çok daha iyi noktalara geleceğine inandığını belirten Dr. Suat Önal, 18 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin hayırlı olmasını temenni etti.

        Açılış konuşmalarının ardından 18 No'lu Aile Sağlığı Merkezi binasının açılışı yapılarak incelemelerde bulunuldu.

      Milletvekilimizle birlikte Vali Kerem Al, daha sonra Mimar Sinan Mahallesinde bulunan 19 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin açılışını gerçekleştirdiler.

 Açılış öncesinde verilen bilgilerde 140 metrekarelik alanda 2 poliklinik odası, 1 tıbbi müdahale odası, 1 aşı odası ve 1 emzirme odası ve 1 gebe izleme odasından oluşan 19 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin 2 aile hekimi ve 2 aile sağlığı personeli ile hizmet vereceği kaydedildi.

   Programın devamında, 19 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin kurdelesini keserek açılışını yaptılar. Açılışın ardından hizmet binasını gezerek, incelemelerde bulundular. 

        Program, Esenevler Mahallesinde bulunan Merkez Toplum Sağlığı Merkezinin açılışı ile devam etti. Açılış sırasında verilen bilgilerde, Toplum Sağlığı Merkezi'nin 1900'lü yıllarda, Osmaniye Tren İstasyonunun yapımı sırasında Alman mühendis ve teknisyenlerin konaklaması amacıyla Almanlar tarafından inşa edildiği belirtilerek, binanın daha sonra 1972 yılına kadar Devlet Hastanesi, 1972-1982 yılları arasında Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi, 1982-1989 yılları arasında Sağlık Ocağı, 1989-2015 yılları arasında ise Osmaniye Sağlık Meslek Lisesi ve Sağlık Eğitim Enstitüsü binası olarak hizmet verdiği kaydedildi. 2011 yılında kültür varlığı olarak kaydedilen ve Toplum Sağlığı Merkezi hizmet binası olarak hizmet verecek Merkezin kanser erken teşhis, tarama ve eğitim merkezi, iş sağlığı ve güvenliği birimi, göçmen polikliniği, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması birimi, verem savaş dispanseri ve sıtma savaş birimlerinde görevli 19 tabip ve 126 personeli ile hizmet vereceği bildirildi.

Programda ayrıca Şirinevler Mahallesinde hizmet verecek olan Merkez 10 No'lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun açılışı da gerçekleştirildi. 

Açılış sırasında konuşma yapan Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat Önal, bugün açılışı yapılmış olan sağlık kurumlarının hayırlı olmasını temenni ederek, tüm vatandaşlara sağlıklı bir hayat dilediler.

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz