OSMANİYE İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ (İŞGEM) ATÖLYELER VE HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI

  • 16 Aralık 2016 Cuma - TEŞKİLAT FAALİYETLERİ -

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL,  Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Atölyeler ve Hizmet Binasının temel atma törenine katıldı.

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Atölyeler ve Hizmet Binasının temeli atıldı. Yağışlı hava nedeniyle OSB Konferans Salonunda düzenlenen törene Milletvekilimizle birlikte  Vali Kerem Al, Belediye Başkan Vekili Yener Tuncer, Vali Yardımcıları Mehmet Öz ve Alp Eren Yılmaz, Osmaniye eski Vali Yardımcısı ve İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Osmaniye OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sanayiciler ve iş adamları katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL bir konuşma yaptı. 

 

Sayın ÖNAL, burada yaptığı konuşmada  sözlerinin başında İstanbul'da bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Projenin, Osmaniye'de hayata geçirilmesinde katkısı olan başta Osmaniye Valiliği olmak üzere herkese teşekkür eden Dr. Suat Önal, "5084 Sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşviki Yasası ile sadece Osmaniye'nin değil tüm Türkiye'nin önü açıldı. Dolayısıyla üretim kapasitemiz artırıldı ve üst üste dünyanın ikinci ekonomik büyümeyi sağlayan ülkeleri arasına girmemizin de temel nüvesini oluşturdu" diye konuştu. Ülkemizde yerli yatırımcının yanı sıra yabancı sermayenin de yatırım yapmasını teşvik ettiklerini bunun amacının da teknoloji transferini sağlamak olduğunu belirten Önal, "Teknoloji transferleri bir dönem için önemlidir ama asıl önemli olan teknolojiyi üretebilmek ulaşmamız gereken hedeflerden bir tanesidir. Ülkemizde bu bugünlerde bunun gayreti içerisindedir. Bu anlamda Ar-Ge faaliyetlerine ayrılan bütçeler artırılmıştır" dedi. Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi konusunda Vali Kerem Al ile Ankara'da gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve bu konuda ciddi bir gayret gösterildiğini belirten Dr. Suat Önal, OSB genişletildiğinde Osmaniye'nin bir kat daha büyüyeceğine inandığını kaydetti. Toplam 8.285.543 Euro (Yaklaşık 30 Milyon TL) bütçeli bu proje ilimize hayırlı olsun. Dedi.

Konuşmaların ardından, temel atma alanına geçildi. İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından okunan duanın ardından, Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Atölyeler ve Hizmet Binasının temeli atıldı.  

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz