AKPM’NİN GENEL KURUL TOPLANTISI İÇİN STRAZBURG’DA

  • 14 Ekim 2016 Cuma - TBMM FAALİYETLERİ -

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin Ekim Ayı Genel Kurul toplantısına katıldı.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM) sonbahar oturumu için Strasbourg'da bulunan AK  Parti Osmaniye Milletvekilimiz  Dr. Suat ÖNAL, yoğun bir hafta geçirdi.

Türkiye'de ki 15 Temmuz darbe girişiminin de konuşulup tartışıldığı AKPM de Milletvekilimiz söz alarak konuşma yaptı.

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, AKPM'nin Ekim Ayı Genel Kurul Toplantisinda; en fazla oylamaya katılım ödülünü Karabuk MV Sn Burhanettin Uysal ile birlikte paylaşarak Başkan Sayın Pedro Agramunt'un elinden aldı.

Strazburg AKPM'de Anadolu Ajansı tarafından açılan 15 Temmuz Darbe Sergisi açılışını Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte yaptılar.

Milletvekilimiz ayrıca Azerbaycan ve Makedonya'nın AİHM'de görev yapacak yargıçlarını belirlemek için AKPM'de oyunu kullandı.

Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı Mustafa Abdulcemil Kerimoglu ve Azerbaycan Milletvekilleri ile de bir araya gelerek muhabbet ettiler.

Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, çalışmalardan zaman buldukça gurbet ellerindeki kardeşlerimizi de ziyaret etti. Bu ziyaretler çerçevesinde Strazburg'ta Zekeriya Sahin (Alternatif Gazete) ve Murat Yozgat beyle birlikte Aziz Mahmut Hudai Vakfi muhibbanlarinı ve Adem Dereli'liyi ziyaret etti. Strazburg'taki Gümüşhane Kelkit'li Haci Asan'ın Beyoğlu Lokantasinı ve burda ikamet eden Turk vatandaslarimiz Murat Yozgat, Mustafa Celik, Bilal Coskun, Ayse Taskin'ı ziyaret ettiler.

Ayrıca Milletvekilimiz, Strazburg'ta Mevlevi Cevheri Tasavvuf Musikisi Derneğini ziyaret ederek Dernek Başkanı Ugur Keskin ile Murat Yozgat, Zekeriya Sahin, Huseyin Koç ve diğer kardeşlerimize gurbet ellerdeki gayretlerinden dolayı gönülden teşekkür etti.

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz