MİLLETVEKİLİMİZ, AVRUPA KONSEYİ SEÇİM GÖZLEMCİSİ OLARAK MOLDOVA’DA

  • 1 Ekim 2016 Cumartesi - RESMİ ZİYARETLER -

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Avrupa Konseyi seçim gozlemcisi olarak Moldova'ya gitti.

Milletvekilimiz Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi olarak Moldova Cumhurbaşkanlığı seçiminde Avrupa Konseyi seçim gozlemcisi olarak görev aldı.

Moldova'da özerk bölgede Gagavuzya Devlet Başkanı Sayın  İrina VLAH, Milletvekilimizin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gagavuzya'da yoğun bir çalışma gününden sonra Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Kişinev  Büyükelçimiz Sayın Hulusi Kılıç ve Müsteşarımız Sayın Erdoğan Odabaş'ın sıcak ev sahipliğinde ağırlandı.

 Milletvekilimiz, Moldova Gagavuzya'da Komrat Recep Tayyip Erdogan Huzurevini ziyaret etti. Huzurevinde kalan yaşlılardan Gagavuzca bilenler Türkiye'ye selam gönderdiler.

Daha sonra Moldova Gagavuzya'da Komrat Mustafa Kemal Atatürk Kütüphanesini ziyaret etti. Türkçe eğitimi alan kursiyerlerle ve Türkçe öğretmeni Yunus Bolat ile sohbet ederek. Kütüphanede kayıtlı bulunan ve çoğunluğu güncel yayın olan 7500 Türkçe eseri inceledi.

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Moldova Gagavuzya'da Kongaz Suleyman Demirel Turk- Moldova Lisesini ziyaret etti. Türk öğretmenlerimizle ve Gagavuz öğrencilerle sohbet ederek eğitimlerini ve Turkiye'yi konuştu.

Moldova Gagavuzya'da Komrat Devlet Üniversitesini ziyaret etti. Türk öğrencilerimizle sohbet ederek eğitimlerini ile ilgili bilgi aldı.

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz