AVRUPA KONSEYİ PARLAMENTER MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI

  • 25 Nisan 2016 Pazartesi - TBMM FAALİYETLERİ -

Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Fransa'nın Strazburg şehrinde yapılan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Genel Kuruluna katıldı.

 

Önceki dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi yedek üyesi olan Milletvekilimiz bu dönemde asil üye olarak toplantıya katıldı.

AK Parti Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, 5 gün süren AKPM çalışmaları çerçevesinde;

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde, "Brüksel saldırısı sonrası, terörle mücadelede işbirliğinin arttırılması ve güvenlik zaafiyetleri" konusunda, ayrıca "Zorunlu Göç" konulu rapor üzerine iki konuşma yaptı.

Fransa'nın Strazburg şehrinde UETD'li (Avrupa Türk Demokratları Birliği) kardeşlerimizle de buluşarak sohbet etti. AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve İstanbul Milletvekili Serap Yaşar ile birlikte katıldığı bu toplantıda Türkiye'yi, güncel konuları ve vatandaşlarımızın Avrupa'daki durumlarını konuştular.

Ayrıca AKPM Türk delegasyonu olarak Strazburg'ta Finlandiya Büyükelciliginde davete katıldı.. Türkiye ve Finlandiya parlamenterleri olarak dostluk ve işbirliği daha da pekiştirildi.

Strasburg'da toplantıya katılan Başbakanımız AKPM heyetimizi kabul etti. Başbakanımızın AKPM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ve Genel Kurul'da İngilizce soru soran HDP'li Kürkçü'ye, verdiği cevap ile bir kez daha takdirleri kazandı.

Milletvekilimiz, AKPM üyesi olarak Slovenya adına AİHM'de görev yapacak yargıç seçiminde oy kullandılar. 3 aday arasından destek alarak Mr Marko Bosnjak seçildi.

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz