SİNGAPUR MASLAHATGÜZARI LEE LORLİNG`İ KABUL ETTİ

  • 12 Aralık 2014 Cuma - BASINDAN -

AK Parti Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat ÖNAL, Singapur Dostluk Grubu Başkanı olarak  Singapur Maslahatgüzarı Lee Lorling'i kabul etti.
Milletvekilimiz , kabulde yaptığı konuşmada Türkiye Singapur ilişkilerinin geliştirilmesindeki katkılarından dolayı Lorling'e teşekkür ederek kendisini Meclis'te ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. 2013 Nisan ayında Dostluk Grubu'nun Singapur'u ziyaret ettiğini, daha sonraki süreçte 2013 yılı Temmuz ayında Sn Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanı olarak, 2014 yılı Ocak ayında da Sn Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olarak Singapur'a ziyarette bulunduğunu söyledi.
2014 Ekim'de Singapur Başbakanı Sn Hsien Loong Lee'nin Türkiye'yi ziyaret ettiğini ve ayrıca Singapur Dışişleri Bakanı K.Shanmugam'ın da değişik tarihlerde iki kez Türkiye'yi ziyaret ettiğini belirten Milletvekilimiz, şunları kaydetti:
"Singapur uzak doğunun ticaret ve finans merkezi olma yönünde çok önemli bir ülke. Nüfusu 5 milyon 400 bin olmasına rağmen kişi başına milli geliri 50 bin doları aşan bir ülke olarak gerçekten uzak doğunun ticaret ve finans merkezidir. Tabii ki onlar da Türkiye'nin potansiyelini çok iyi gördüklerinden Afrika'ya, Avrupa'ya Orta Doğu'ya açılmak istiyorlar. Bunun için serbest ticaret antlaşması talepleri oldu. Bu yönde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor."

Maslahatgüzar Lorling de Milletvekilimiz Suat Önal'a teşekkürlerini ilettikten sonra, Önal'ın kendisinin öğretmeni olduğunu, aynı zamanda Singapur Büyükelçiliğinin çok iyi bir arkadaşı olduğunu kaydetti.

Singapur ile Türkiye arasındaki ilişkinin çok iyi düzeyde olduğunu kaydeden Lorling, ilişkilerin iyi ve hızlı bir şekilde gelişmesinde Suat Önal'ın iyi arkadaşlığının etkisi olduğunu, kendisinden çok büyük destekler gördüklerini söyledi.

 

Haber Linki

 

 

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz