A.A. MUHABİRİNE GÜNDEMLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.

  • 14 Ekim 2014 Salı - BASINDAN -

Milletvekilimiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD'in Kobani'deki saldırılarını bahane ederek  Türkiye'de yapılan eylemlerin kabul edilemeyeceğini belirtti.

Eylem yapanların, yıllardır Türkiye'deki barışı ve istikrarı sabote etmeye ve  tetiklemeye çalışanlar  ile terör faaliyetlerinde bulunan grupların uzantıları olduğunu ifade eden Önal, konuşmasına şöyle devam etti:

''HDP ''Kobani düşmemeli'' diye açıklama yapıyor. Fakat TBMM''ye gelen sınır ötesinde Türk silahlı Kuvvetleri''nin gerektiğinde bir askeri hareket yapmasını içeren tezkeresine karşı çıkarak ''hayır'' oyu veriyor. Bu durumda,  kendi içerisinde bir çelişki yaşadığını görüyoruz. CHP''de Türk askerinin bataklığa sürüklendiğini ileri sürmektedir. Böyle bir şey yok, biz harbe gitmiyoruz.

''Türkiye'nin hududunu, istikrarını  ve barışını tehdit edecek unsurlar, sınır ötesinde bir hareket yapıyorsa bunlara meşru haklarımız ölçüsünde müdahil oluruz. Bunun yolu da TBMM''den çıkacak  izne bağlıdır, Bu nedenle de 02.10.2014 tarihinde TBMM' den teskereyi geçirdik." dedi.

 Milletvekilimiz Dr. Suat Önal, Milletimizin, olaylara sağduyulu yaklaşarak, Türkiye'de çıkarılmak istenen iç karışıklığa prim vermeyeceğine inandığını sözlerine ekledi.  

 

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz