ŞEHİTLERİMİZ TÖRENLERLE ANILDI

  • 20 Mart 2014 Perşembe - EV ZİYARETLERİ -

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümünde, yurdun her yanında olduğu gibi Osmaniye'de de şehitlerimiz törenlerle anıldı.

Osmaniye Milletvekilimiz  Dr. Suat Önal'ın da hazır bulunduğu  Asri Mezarlık Şehitliğinde düzenlenen törene, Vali Dr. Mehmet Oduncu, Garnizon Komutanı Muharebe Kurmay Albay Ersin Kaya, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Türk, Baro Başkanı Hamza Tor, Vali Yardımcıları Yusuf Özdemir, Halit Deveci, Mehmet Öz, Dr. M.H. Nail Anlar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit aileleri, Gaziler ve yakınları katıldı.. 

Tören, şehitlikteki anıta çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Teğmen Yasin Can tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından Gazi kızı Ayşenur Kınık "Şehidim" isimli şiiri okudu.

Törenin devamında Vali Dr. Mehmet Oduncu, Şeref Defterini imzaladı.

Şehitlikte düzenlenen törenin devamında Alibeyli Camii Müezzini Bilal Akbulut tarafından Kuran-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından şehitlerimizin ruhu için dua edildi.

Törenin son bölümünde, Milletvekilimiz Dr. Suat Önal'la birlikte Vali Dr. Mehmet Oduncu ve protokol mensupları, şehitlerimizin ve vefat etmiş gazilerimizin mezarlarını ziyaret ederek, mezarlara karanfiller bıraktılar.

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz