TÜM SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

  • 26 Kasım 2013 Salı - EV ZİYARETLERİ -

Osmaniye Milletvekilimiz Dr. Suat Önal, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şubesi'ni ziyaret etti.

Milletvekilimiz,  dernek tarafından hazırlanan "2023 Rüyalar Şehri Osmaniye Projesi"nin şehrin gelecek vizyonu için önemli olduğunu söyledi.

Osmaniye'nin değerlendirilemeyen potansiyelleri olduğunu ifade eden Önal, projeler ortaya koyularak bunların hayata geçirilmesi gerektiğini aktardı.

Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmak için çok sayıda isteklinin olduğunu belirten Milletvekilimiz Dr. Suat Önal, bu taleplerin karşılanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

OSB'nin başta şehir olmak üzere bölge ve ülke ekonomisine sağladığı katkıya dikkat çeken Önal, "yatırım demek istihdam demek, üretim demek. OSB'de yatırım için sırada bekleyen istekliler çok olunca bir karar aşamasına geldik. Mevcut OSB'ye yeni alanlar dâhil ederek büyümek ya da başka bir alanda yeni OSB kurmak. Osmaniye olarak bunun kararını verip gerekli çalışmaları hızlandırmalıyız. İş dünyasının bu sürece yapacağı katkıyı önemsiyoruz. 2023 Rüyalar Şehri Osmaniye Projesi'nden dolayı sizleri kutluyorum. Güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Osmaniye'nin her alanda sorunları tespit edilmiş ve çözüm içinde projeler ortaya konmuş." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kamuoyunun 2023 Rüyalar Şehri Osmaniye Projesi'ni büyük bir merakla beklediğini belirten Özkardeş, "142 ayrı projenin yer aldığı 2023 Rüyalar Şehri Osmaniye Projesi'nde yöneticiler ve alanında uzman 150 kişiyi dinledik. Daha sonra akademisyenler ve mühendisler oluşan teknik ekibimiz bunlar üzerinde titizlikle çalışarak ilimizin önceliklerini belirleyerek projeye son halini verdi. Üzerinde iki yıl çalıştığımız projenin filmini ve kitabını hazırlandık. Belediye Başkan Adayları netleştikten sonra kapsamlı bir programla kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz