TOPRAKKALE İLÇESİNDE İNCELEME VE DENETLEMELERDE BULUNDU

  • 23 Eylül 2013 Pazartesi - EV ZİYARETLERİ -

Milletvekilimiz Dr. Suat Önal, Vali Dr. Mehmet Oduncu ile birlikte  Toprakkale İlçesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

        Toprakkale ilçesindeki incelemelerinin ilk bölümünde Toprakkale Kaymakamlık ziyareti yer aldı. Kaymakamlık binası önünde Toprakkale Kaymakamı Murat Uzunparmak, Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal ve İlçe Müdürleri tarafından karşılanan Milletvekilimiz Dr. Suat Önal ve Vali Dr. Mehmet Oduncu'ya, Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamı Murat Uzunparmak tarafından Toprakkale İlçesi hakkında brifing verildi.

        Kaymakamlık ziyaretinin ardından Toprakkale Belediyesi ziyaret edildi. Belediye Başkanı Sedat Şanal'dan Belediye'nin çalışmaları konusunda bilgi alan Milletvekilimiz ve  Vali Dr. Mehmet Oduncu'ya Başkan Şanal tarafından Toprakkale Belediyesi logolu çini tabak takdim edildi.

        Kaymakamlık ve Belediye'de ilçenin sorunları ve ihtiyaçları konusunda detaylı bilgi alan Vali Oduncu, Toprakkale İlçesinin sorunlarını yerinde görmek maksadıyla ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız ilçemizin sorunlarını ifade ettiler. Bizler, kamu görevlileri olarak, vatandaşlarımızın ihtiyaçları ne ise onları yerinde tespit etmek, yerinde çözülmesi mümkün olanları yerinde, ilde çözülmesi gerekenleri il merkezimizde, Ankara'da çözülmesi gerekenlerin ise takibini yaparak çözmek istiyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızın daha müreffeh bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz," şeklinde konuştu.

        Toprakkale İlçesindeki ziyaretinin devamında, 25. Mühimmat Bölük Komutanlığı ziyaret edildi.

İncelemelerinin son bölümünde Toprakkale Kalesi ve Kale'de yapılan çevre düzenlemesinde incelemelerde bulunarak, Müze Müdürü Nalân Yastı'dan Kale'nin tarihi hakkında bilgi alındı.

        Heyet, incelemelerinin ardından Toprakkale'den ayrıldı.

        Heyette Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail Anlar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Karalar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Arslan, Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Boz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cafer Takırtaş hazır bulundu.

 

Yorumlar

    Yorum Bulunamadı...
    İlk yorum ekleyen siz olun

Yorum Yaz